Pour Féliciter a inšpiratívny 2016!

Rok sa s rokom stretáva a i keď nostalgických rečí by sa našlo do "ALELUJA" a štatistických zhodnotení raz toľko, povedali sme si: "NAČO?" 
Načo vás trápiť číslami, načo nás trápiť ich spracovaním, načo sa vôbec trápiť celkovo? Čo bolo - bolo, čo bude - príde. Sľubujeme, že sa budeme snažiť, aby to prišlo! A čo naj naj naj.

Tak teda, nižšie len pár hrejivých slov od ľudí, ktorí časopis tvoria. Pre ľudí, ktorí ho radi čítajú. 

ĎAKUJEME!


Dominika Braná

Prelom roku x a roku x+1 je často obľúbeným momentom bilancovania. Bolo to dobré? Bolo to zlé? Prečo som to vlastne…? Hlavne, že to bolo.

Po rekapitulácii toho, čo mohol kto vidieť v minulom dieli ale prirodzene nasleduje fokus na “coming soon”, pretože tak to chodí a panta rhei. Čo bude dobré? Čo bude zlé? Prečo to vlastne…? Nejako bude.

 

Keďže mi v hrudi bije srdce systematicky, celú svoju predsa zas o niečo lepšiu, plnšiu a farebnejšiu novoročnú budúcnosť som zvykla rámovať hneď niekoľkými predsavzatiami – o tom, ako nebudem investovať do čiernych dier existujúcich v mojom mikrokozme, akým špičkovým časovým manažmentom budem oplývať, koľko budem (ne)spať a čítať, koho stretnem, komu sa vyhnem, ako sa zväčším či zmenším, zmúdriem, čo všetko doženiem a zažijem. Ročný To do list, bod po bode.

Systém náramný. Napokon som sa však vždy správala vychádzajúc z aktuálnej situácie, do ktorej spravidla vstúpilo ďalších sedemstoosedesiat faktorov a čas ako luxusný artikel, ktorého niet nazvyš. A preto skoro nič nebolo tak, ako som si nabulíkala prvého januára.

Môj ambiciózny zoznam sa tak vekom scvrkol na všeobjímajúce mantry ako “tento rok budem šťastná”, “nebudem plytvať” či “všetko urobím najlepšie ako viem”. Dlho mi to trvalo. Presvedčila som však svoje systém-milujúce srdce o kompromise, pretože rámec predsa zostal, nech už sa v priebehu roka plnil čímkoľvek, nech už sa čokoľvek menilo. Navyše ruku na srdce – je tu niekto, kto si dokáže naordinovať niečo na 365 dní (plus mínus, lebo zase neviem, ako to je s tým februárom) a reálne sa toho za akýchkoľvek okolností držať? Rečnícka otázka.

Možno si poviete pfff, ale v rámci PF vám prajem, aby ste v novom roku boli najmä šťastní, aby ste neplytvali časom, slovami či energiou a robili všetko najlepšie ako viete. Lebo každý dobrý príbeh má svoj rámec. Do toho sa už potom všetko akosi napasuje.


Michal Remenár

Do roku 2016, ktorý bude určite lepší ako rok 2015, želám, prajem, vinšujem, píšem hlavne krásne leto. Aby bolo leto 2016 opäť silné festivalové leto (vidíme sa, ja už lístky mám) a vytúžené módne vychytávky, po ktorých túžite. Rovnako i rok plný estetiky a krásnych vecí. Nech Malý Princ ožije v každom Inspajr čitateľovi (verte v rozprávky)! Láska, zdravie, šťastie je klasika, avšak i to treba. Nech nás rok 2016 poteší úžasnou muzikou od tých najtalentovanejších. Dostaňme sa spoločne do stavu zen, myslime na Dalajlámu a prajme si SVETOVÝ MIER, Girl Power a buďme deťmi kvetov. Peace! 


Timea Kamenická


Eva Hettmer & Mia Danišová


Veronika Pilátová

Mám taký pocit, že som sa už o tohtoročnom prelome rokov narozprávala dosť. Aj v najnovšom čiernobielom čísle som vám zo srdca v editoriáli zapriala PF 2016. Tak teda ešte raz a naposledy hlásam už len VEĽA ZDRAVIA. A keď bude zdravie, prídu aj pocity šťastia. Majte/nájdite lásku, pokoj, buďte dobrí a budú dobrí k vám. A možno nie. Ale nenechajte sa odradiť! Robte všetko to, čo vás baví a napĺňa. Majte sny a nebojte sa o nich hovoriť. Majte pocity a tiež sa o nich nebojte hovoriť. Buďte spontánni, berte ohľad na okolie, ale nezabúdajte na seba.

A buďte tak trochu šibnutí. Ľahšie je potom žiť! Spomínam si na svoju nedávnu pracovnú cestu do Prahy a vianočný večierok. V čase, kedy bežný smrteľník ešte len končí v práci, sme sa my - nemalá skupinka - už celkom opití "nasačkovali" do električky a popri presúvaní sa z A – B sme sa zabávali. Teda aspoň v našich očiach. Fľaša veselo kolovala, kolega sa hojdal na tyči, veľa sme sa smiali, ešte viac hučali. Viem si predstaviť, ako by na nás asi reagovalo okolie na Slovensku. V Prahe nám pri vystupovaní ľudia ďakovali a priali „Šťastné a veselé“.

Nerada škatuľkujem a úplne sa zbaviť tohto zlozvyku je jedno z mojich mála predsavzatí do nového roka. Ale skutočne sa mi zdá, že sme akosi príliš uzavretí do seba (a strohí, seriózni a nonstop nasratí!). Poznám to na sebe a na ohliadnutí sa za poslednými mesiacmi svojho života.

Nech je teda pre vás 2016 výzvou, ale aj poučením z 2015.

 
Inšpirujte sa a buďte inšpiráciou!

<3


Zuzana Zimmermannová

Vnímajte všetky nové vône, chute, záchvevy. Snívajte, intenzívne a farbisto!:) Smejte sa, nahlas a tak naozaj, zo srdca. Chopte sa nových  šancí, píšte príbehy, ktoré by ste chceli čítať. A ja vám k tomu želám veľa síl a odvahy, aby ste tie bláznivé nápady vyslovené v povznesenej  nálade dokázali premeniť na činy. A k tomu trio – to najdôležitejšie -  nech máte okolo seba vždy ľudí, o ktorých sa môžete oprieť, nech ste zdraví a nech si dokážete urobiť čas na všetko, na čom vám záleží. 
Howgh :) 


ŠŤASTNÉ A INŠPIRATÍVNE, PRIATELIA!

 

Vaša redakcia Inspire magazine