...a keď som zatvorila oči, bola som znova na trenčianskom letisku.

Sobotná Pohoda party v A4-ke nás vytrhhla z dlhej zimnej letargie. Dokumentom o festivale, vystúpením 2x talentovaného hudobného dua - Gonsofus a Heymoonshaker a zakončením trsačkou na šialené mixy Dj-a Džbána, ktorý sa nikdy nerozbije, sme si obnovili nádej na lepšie zajtrajšky. 

DSC_6803.jpg

Netreba veľa slov, pretože fotoreportáž z eventu, ktorým nás v sobotu, 4. februára, potešili organizátori Pohody, prezrádza snáď všetko. Sú na nej usmievaví ľudia, presne takí, akí sa počas letných dní prechádzajú na runway-i. Je z nich cítiť nenásilnú atmosféru, zaujatosť, ale aj uvoľnenosť, pôžitok, emóciu a záväzok. Záväzok, že do leta ešte nejako vydržíme a potom bude dobre. Potom bude Pohoda.

Kto v sobotu v A4 bol, mohol vidieť čerstvý dokument z piešťanského letiska a hľadať sa v davoch. Rusko - maďarské duo Gonsofus nesklamali napriek nepríjemnej udalosti z predošlého dňa, kedy im veselo ukradli aparatúru. Zachovali duchaprítomnosť, prehltli horkú slinu a tak si ľudia pod pódiom mohli užívať ich pestrý mix hudobných žánrov od reggae až po folk. 


Keď dvaja chalani a jeden hudobný nástroj tvoria kapelu

Pre mňa osobne (a zrejme nie som jediná), bol highlightom večera Heymoonshaker. Nech už majú za sebou títo dvaja chalani akýkoľvek príbeh, všetko to, čo sa má diať, sa deje na pódiu, tu a teraz.  Teda, samozrejme, ono sa to tak deje pri akomkoľvek interpretovi, veď ešte stále nelietame v čase a stojíme nohami pevne na zemi, ale Dave Crowe a Andrew Balcon spolu dokážu veci. A tak keď počúvam blues tak dokonale zohrané s beatboxom, sledujem emócie, ktoré sa predo mnou jednoducho dejú a ktorých nie je málo, zladenosť ich "nástrojov" a ľahkosť, s akou prirodzene predvádzajú to, čo zdanlivo nejde dokopy, mám zimomriavky. Jedna známa povedala, že keď ich počúvala, hýbal sa jej každý vlas na hlave.

A tak nejako to je, keď na pódium vyjdú Heymoonshaker. 

Pohoda Party v A4 priniesla kúsok leta a už sa nevieme dočkať na to, koho prinesie Pohoda v lete na trenčianske letisko.
 

Autor fotografií: Valentína Nídelová, GRUS GRUS
Kompletný fotoreport z party si môžeš pozrieť tu: https://www.facebook.com/pg/grusgrusatelier/photos/?tab=album&album_id=1804255416492495