RADAR - TWDT - Inspire

Inspire magazine je o ľuďoch. Spája sa s nimi napríklad aj v súťaži Najkrajšie svadobné oznámenie 2014. A tak tri šéfredaktorky (za RADAR, TWDT a Inspire) dostali pár otázok. V čom sa vlastne líšia a v čom sú rovnaké?

Spolupráca troch ideovo rozdielnych magazínov v jednom projekte.


Jaroslava Mareková

Vydavateľka a šéfredaktorka magazínu RADAR

Foto: Lenka Imrichová & Alex Kiňová

Foto: Lenka Imrichová & Alex Kiňová

Pamätáš si na svoje pocity, keď uzrelo svetlo sveta tvoje prvé číslo magazínu Radar?

Na to tak skoro nezabudnem. Miešalo sa vo mne nadšenie, vzrušenie, akési zadosťučinenie, obrovská radosť... Celý ten deň bol veľmi hektický. Až večer som mala konečne možnosť si prvé číslo Radaru poriadne pochytať, prelistovať, ovoňať... Tá vôňa čerstvo vytlačeného časopisu mi dodnes s každým novým číslom pripomína to úplne prvé...

Myslíš si, že dokáže magazín Radar plniť sny jeho čitateľom?

Sny si môžeme plniť tvrdou prácou, priebojnosťou či vytrvalosťou... Média by mali ľudí inšpirovať, ukazovať možnosti, povzbudzovať a pomáhať udržať pozitívne myslenie, ktoré je pri plnení snov veľmi dôležité. Som presvedčená, že toto Radar dokáže. Zlepšiť ľuďom deň, vykúzliť úsmev a dobrú náladu. A plní aj také malé sny v podobe výhier v našich súťažiach.

Je podľa tvojho názoru svadba splneným snom?

Pre mnohých určite áno. Myslím, že snívanie o svadbe, o svadobných šatách, hostine... sa pripisuje skôr ženám. Ale ak sa na svadbu pozrieme ako na symbol šťastného a harmonického partnerstva, verím, že aj medzi mužmi sa nájdu takí, ktorí o svadbe snívajú a sobáš je pre nich splneným snom.

Prečo sa šéfredaktorka lifestylového magazínu rozhodla podporiť súťaž o Najkrajšie svadobné oznámenie 2014?

Ide o zaujímavú myšlienku, ktorá si zaslúži pozornosť širokej verejnosti. Verím, že prostredníctvom našej silnej distribučnej siete v Bratislave tento projekt osloví čo najviac snúbencov, mladomanželov a svadobčanov, ktorí môžu svadobné oznámenia prihlásiť do súťaže.

Si jednou z členiek v odbornej porote, ktorá rozhoduje, kto vyhrá zaujímavé ceny v tejto súťaži. Aké svadobné oznámenia budú tie, ktoré ťa zaujmú?

Osobne vidím krásu aj v jednoduchosti. Napriek tomu, že ide o veľkú udalosť, akou svadba nepochybne je, myslím, že originálny nápad nemusí byť vždy podčiarknutý pompéznosťou. Menej je niekedy viac.

Aký je tvoj osobný a aký pracovný „SEN“?

Momentálne si prácou plním svoj veľký osobný sen – vydávať vlastný časopis. Veľa ľudí okolo mňa bolo zo začiatku skeptických, pravda je, že to stálo ohromne veľa času, energie a peňazí, ale stálo to za to! Je to môj splnený pracovný sen. Do budúcna by som chcela, aby bol Radar súčasťou života Bratislavčanov, aby ich inšpiroval, bavil, informoval... A osobný sen? Nezblázniť sa z toho rýchleho pracovného kolotoča, ostať nohami pevne na zemi a hlavne mať vždy dosť času na svojich najbližších...


Dušana Mázorová

Vydavateľka a šéfredaktorka Magazine TWDT

Foto: Lenka Imrichová

Foto: Lenka Imrichová

Pamätáš si na svoje pocity, keď uzrelo svetlo sveta tvoje prvé číslo Magazine TWDT?

Mala som to šťastie zažiť to, aké to je prvýkrát, dvakrát. Úplne prvé číslo sme vydali v deň Vianoc 24. decembra 2012. Celú noc som nespala a keď sa už objavilo na internete, tak som ten nával všetkých emócií skoro neustála. Chcela som kričať, utekať, spievať, tancovať a zároveň sa smiať a aj plakať. Bohužiaľ som si tieto pocity nestihla užiť. Človek mieni a pán Boh mení, resp. osud vám zamieša životné karty úplne inak. Presne o rok sme vydali comebackové číslo a to som už precítila s tými všetkými emóciami, ktoré mi pri prvom čísle neboli dopriate.

Myslíš si, že dokáže Magazine TWDT plniť sny jeho čitateľom?

Preto bol stvorený… aby zhmotňoval sny do krásnej reality.

Je podľa tvojho názoru svadba splneným snom?

Verím tomu, že napriek šialenej uponáhľanej dobe každý z nás smrteľníkov sníva o tom, že v našich životoch existuje niekto, pre koho sme všetkým. Pre koho sú naše dotyky, pohľady či bozky zmyslom života. Nádherno-úžasná svadba je niečo, čo nám je vštepované od útleho detstva. Je však na nás, aby sme pochopili, že nie je dôležitý samotný deň D, ale hodnota tej samotnej chvíle, keď si povieme ÁNO, BERIEM. To ÁNO, BERIEM je ten splnený sen.

Prečo sa šéfredaktorka alternatívneho svadobného magazínu rozhodla podporiť súťaž o Najkrajšie svadobné oznámenie 2014?

Pretože aj samotný Magazine TWDT sa snaží ukázať budúcim mladomanželom, že svadba má byť o nich dvoch. Má to byť ich vysnívaný deň, a preto by ich svadba mala v podstate prerozprávať príbeh ich lásky. V štýle oblečenia, v dizajne výzdoby, v prevedení obradu, výbere hudby alebo aj v samotnom mieste, ktoré si vyberú pre svoj vysnívaný deň. Svadba by nemala byť divadlom pre rodinných známych a priateľov. Mala by byť osobná a jedinečná. Tak ako je láska každého z nás (raz príde rad na každého ). No a svadobné oznámenie je na počiatku tohto všetkého.

Si jednou z členiek v odbornej porote, ktorá rozhoduje, kto vyhrá zaujímavé ceny v tejto súťaži. Aké svadobné oznámenia budú tie, ktoré ťa zaujmú?

Také, ktoré mi naznačia príbeh ich lásky.

Aký je tvoj osobný a aký pracovný „SEN“? 

Obidva sny už prežívam. Mojím osobným snom bola rodina. Prišla som z ulice, nikam som nepatrila a bola som osamelá. Chýbala mi láska. Teraz mám domov, patrím do rodiny a vďaka nej už nikdy nebudem sama. Mám to šťastie milovať a byť milovaná. Mojím pracovným snom je to, čo robím. Robte to, čo milujete, a milujte to, čo robíte. A ja milujem Magazine TWDT. Podľa všetkého je mojím snom ako takým existencia so slovíčkom: milujem.


Zuz Lobotková

Šéfredaktorka Inspire magazine

Foto: Lenka Imrichová

Foto: Lenka Imrichová

Pamätáš si na svoje pocity, keď uzrelo svetlo sveta tvoje prvé číslo Inspire magazine?

Nebolo to ani tak dávno. Minulý september – s nadšením som trhala igelit na desiatke môjho prvého čísla. Vždy som mala rada vôňu papiera, ale teraz to bolo osobnejšie. Bol to môj papier! Krásna vôňa, X hodín práce za mnou, nadšenie a hrdosť... Vlastne asi aj akési začudovanie nad tým, aké to mám vlastne šťastie.

Myslíš si, že dokáže Inspire magazine plniť sny jeho čitateľom?

Určite! Aj ja som si ešte len ako čitateľka povedala, že by bolo skvelé raz v Inspire pracovať. A voilà – som tu. Ale možno im plní časť snov aspoň na papieri. Môžu precestovať kus sveta, vidieť módne tipy, spoznajú krásnych ľudí a vytvárajú si nové sny, alebo ak sú sami niečím zaujímaví, môžu nám napísať a dostať sa na stránky magazínu.

Je podľa tvojho názoru svadba splneným snom?

Pre veľa ľudí určite áno. Dokonca sa mi na Facebooku začínajú objavovať správy o zásnubách a svadbách mojich známych. Musím sa ale priznať, že ja fanúšik tejto tradície nie som. Ak tomu však niekto verí, nech smelo ide do toho.

Prečo sa teda šéfredaktorka alternatívneho magazínu rozhodla podporiť súťaž o Najkrajšie svadobné oznámenie 2014?

Možno práve preto, že ako je Inspire magazine with a difference, tak verím, že aj niečo tak komerčné, ako je svadba, sa dá urobiť inak, zaujímavo, kreatívne a tak, aby to zodpovedalo osobnostiam nevesty a ženícha. Dosť bolo tortoidných šiat, „klasickej“ výzdoby a úplného zamlčania osobného štýlu! Som zvedavá na výsledok a dúfam, že súťaž poslúži aj edukatívne a inšpiratívne. 

Si jednou z členiek v odbornej porote, ktorá rozhoduje, kto vyhrá zaujímavé ceny v tejto súťaži. Aké svadobné oznámenia budú tie, ktoré ťa zaujmú?

Netradičné, no pekné. Zaujímavá grafika (a že ma náš grafik Ludo svojou prácou rozmaznal!), pekný papier a originálny nápad. Musí tam byť taký ten wau moment.

Aký je tvoj osobný a aký pracovný „SEN“?

Svetový mier! Ale nie. Teda mier by bol super, ale nie sme v súťaži krásy. Neprezradím všetko do detailov, ale osobne mám pár vysnívaných cestovateľských destinácií a pracovne chcem naďalej robiť niečo, čo ma baví, vďaka čomu som občas šialene vysmiata a čo robí radosť aj iným ľuďom.