Red Bull Music Academy & Shake your ass party

Pojem Red Bull Music Academy netreba milovníkom hudby špeciálne predstavovať. Akadémia je pre tých, ktorí hudbu nielen počúvajú, ale aj tvoria. Zbystri pozornosť, lebo práve v týchto dňoch máš príležitosť dať o svojom talente vedieť aj ostatným. Nenechaj svoju tvorbu v šuplíku, chop sa šance a prihlás sa na Red Bull Music Academy 2016


Že si o RBMA ešte nepočul?

Prvá Red Bull Music Academy sa uskutočnila v roku 1998 v Berlíne a od tej doby navštívila mnoho svetových metropol ako je Madrid, New York, Londýn alebo Kapské mesto. V každom meste vyrástlo centrum so špičkovo zariadenými nahrávacími štúdiami, rozhlasovým štúdiom, prednáškovou sálou či inštaláciou miestnych vizuálnych umelcov.

Po New Yorku, Tokyu a poslednom ročníku v Paríži sa Akadémia presúva do rodného kraja vplyvných umelcov ako Oscar Peterson, Leonard Cohen, Rufus Wainwright a Arcade Fire. Montreal sa teda na chvíľu stane domovom aj pre 18. ročník “najpremyslenejšieho a najlepšie zorganizovaného mestského festivalu roku 2014” podľa New York Times.

Každým rokom sa na Akadémii stretnú hudobné talenty z celého sveta, vzniknú nové kamarátstva, píšu sa nezabudnuteľné príbehy a hlavne – vznikajú silné hudobné kompilácie. Viac ako tisíc slov ti napovie aj stále aktuálny dokument What Difference Does It Make?  o histórii Red Bull Music Academy. Režisérom filmu je Ralf Schmerberg a jeho tím Mindpirates, ktorí spoločne na 15. ročníku Red Bull Music Academy v New York City natočili mimoriadny snímok o inšpirácií, živote a výzvach v elektronickej hudbe.

Po minuloročných ničivých udalostiach v parížskej metropole 13. novembra bola Red Bull Music Academy 2015 predčasne prerušená. Vzhľadom na to bolo 30 účastníkov z Paríža vybraných do Montrealu, kde sa k nim pripojí ďalších 40 novovybraných účastníkov. To znamená, že celkový počet účastníkov v Montreale bude 70 (namiesto obvyklých 60).


Montreal je však ďaleko aj prstom po mape a i keď šancu majú všetci prihlásení rovnakú, nie každý milovník hudby dostane možnosť zažiť chvíle preplnené hudbou a inšpirácie na vlastnej koži.

Brenmar © Nicholas Schrunk/Red Bull Content Pool

Brenmar © Nicholas Schrunk/Red Bull Content Pool

Nezúfaj. Už teraz je viac ako jasné, že atmosféra Akadémie sa spoza mláky na chvíľu presunie aj na slovenské územie a zaručene ju budeš môcť vnímať absolútne všetkými zmyslami. Headliner Red Bull Music Academy Night sa spolu s významnými domácimi menami stretnú v piatok 26.2. v košickej Tabačke, aby predviedli svoje hudobné umenie. Brooklynsky rodák Brenmar a lokálny support FVLCRVM, Dalyb, Bad Mojo & Fallgrapp Dj Set sa postarajú o to, aby sa vám hudobné vibrácie vryli hlboko pod kožu od začiatku večera až do skorých ranných hodín.  

A rezonovať budú oveľa dlhšie! Brenmar plný paradoxov namieša správnu dávku komerčného r'n'b a underground atmosféry zašitých chicagských klubov. Jeho High End Times si zaslúžilo ocenenie už v roku 2014. Na svoje prvé oficiálne EP si prizval na pomoc kamaráta A-Traka z brooklynských Fool’s Gold Records. Výsledkom spoločného snaženia je Award – štvorskladbová EP plná hip-hopu, r'n'b a club music zhmotňujúca hudobné momenty uplynulého roka 2015.

„I really hope that the records speak for themselves. I'm just trying to make the best party music I can make—if it sounds too much like anything else I'm aware of or familiar with, I go out of my way to fuck it up. How weird can we get without actually alienating people? That's always my thing,“ povedal Brenmar nedávno pre


 

Základné info:

MIESTO: Tabačka Kulturfabrik
ČAS: 21:00 - 5:00
VSTUP: 5 eur

RBMA SESSION S BRENMAROM o 19:00 v Tabačke
Samotnej večernej akcii bude predchádzať diskusia s Brenmarom o jeho skúsenostiach o Akademii a o celom prístupe k tvorbe. Vstup na diskusiu je free.

MIESTO: Tabačka Kulturfabrik
ČAS: 19:00 - 20:00
VSTUP: free

#rbma