Pusti si do uší podcast z dielne Pištu Kráľoviča a nalaď sa na piatkovú RBMA Night v košickej Tabačke

Red Bull Music Academy netreba špeciálne predstavovať. Ide o sériu hudobných workshopov a najmä – obrovskú šancu pre mladých nádejných producentov nájsť si cestu na veľké pódiá. Vďaka Red Bull Music Academy Night môžeš zažiť atmosféru akadémie aj na Slovensku. Načo však chodiť okolo horúcej kaše? Pišta, známy pod pseudonymom FVLCRVM ti prezradí viac!


„RBMA Night je malý fragment z toho, čo každý rok zažívajú vybraní účastníci Red Bull Music Academy v svetových metropolách. Keďže po minulé roky boli tieto eventy u nás koncentrované v hlavných mestá a na festivaloch, tento rok túto atmosféru chceme priniesť aj do iných miest, kde klubový svet žije minimálne tak silno. RBMA bola vždy zameraná ako na nadšencov súčasnej hudby, ktorá prekračuje žánre, tak aj na samotných producentov. Košice v tomto nebudú výnimkou. Headliner večera bude v klubovom svete známy chicagský producent Brenmar. A dopĺňať ho budú horúce mená klubovej scény u nás,“ hovorí Pišta. 

LEPŠIE RAZ POČUŤ AKO O TOM STOKRÁT ČÍTAŤ.

!VYPOČUJ SI PODCAST!

Pišta Kráľovič © Tomáš Bukoven

Pišta Kráľovič © Tomáš Bukoven

A prečo by si teda nemal zmeškať RBMA Night podľa ambasádora RBMA Pištu Kráľoviča?

Brenmara registrujem už niekoľko rokov. A nie všetkým producentom sa za roky podarí udržať si nadhľad
a znieť stále nadčasovo. Preto sa veľmi teším, že okrem jeho skvelého setu nám poskytne náhľad do jeho producentského sveta v podobe prednášky v štýle RBMA Lectures. Trošku ho tam vyspovedáme a poskúšame z neho vytiahnuť nejaké producentské esá z rukáva. Prednáška sa začne v kinosále Tabačky o 19h v deň eventu.

Brenmar © Nicholas Schrunk/Red Bull Content Pool

Brenmar © Nicholas Schrunk/Red Bull Content Pool

No a samozrejme samotný stage nebude len o Brenmarovi. Pretože ho doplní momentálne často spomínaná štvorka producentov/DJov, o ktorých určite svoje vedia aj návštevníci Tabačky. Práve títo boli participantami na prvom slovenskom Red Bull Bass Campe, čo je o trochu kratšie trvajúca verzia Red Bull Music Academy.

Dalyb - meno, ktoré snáď predstavovať ani nemusím. Snáď už na Slovensku a v Čechách nie je veľa interpretov, ktorí s týmto beatovým producentom nespolupracovali alebo nechceli spolupracovať či už je to Old alebo New School. Dalyb je však aj šikovný burič davov a jeho Trap/Hip-Hop/Grime selekcia úplne odráža vplyvy jeho produkcie.

Fallgrapp, ďalšie meno, ktoré lepšie asi opíšu sošky z minuloročných udeľovaní cien Rádio Head Awards. V polohe DJa s veľkým citom pre čierne harmónie s parádnym build-up-om. Jeho posledné sety som videl väčšinu parketu vlniť sa so zatvorenými očami. Smooth!

Bad Mojo je DJ, ktorý sa určite narodil v podzemí nejakého klubu v Londýne. Nikdy som sa ho na to nepýtal, ale jeho produkcia a samozrejme aj selekcia je krutá. Veď aby nie, spolu s Michael-om Priestom v bratislavskom klube Dole roky ťahajú jednu z najvplyvnejších pravidelných eventov na Slovensku s názvom Hochspannung. Tá má na svedomí veľa mien tesne pred tým než prerazili na level najvyšší. Spomeniem také to neznáme meno Disclosure?
 


Podľa Pištu je to výzva. Preto „som nenechal rukavicu pohodenú a s projektom FVLCRVM si zahrám s chalanmi aj ja. Je ťažké sám seba opisovať v nejakom objektívnom svetle, tak môžem povedať asi len, že tento rok bude pre mňa veľký. A zahrám si nevydané tracky. Nech vidia,“ dodáva.

Pišta Kráľovič © Tomáš Bukoven

Pišta Kráľovič © Tomáš Bukoven

Pišta sa teda na Red Bull Music Academy Night chystá. Chceš si nechať ujsť takú veľkú vec, akou je zoskupenie všetkých týchto fresh mien? My nie! Preto sa všetci stretneme tento piatok 26.2. v košickej Tabačke. A nezabúdaj - diskusia začína už o 19-tej.

 

 Viac info o evente a RBMA na:

Facebook evente

Red Bull Music Academy Night

www.redbull.sk/rbma

#rbma