Red Bull Tour Bus navštívil tri mestá

Vyše 1000 čiernych pasažierov zviezol Red Bull Tour Bus na trase Nitra, Žilina, Banská Bystrica poslednýjúnový týždeň. Sériu troch koncertov v troch mestách Red Bull Tour Bus City Concerts zahralo na streche vytúnenej Karosy z roku 1976 exkluzívne hudobné kombo VEC, DJ Škrupo, Martin Valihora a Oskar Rózsa. A bol to parádny hudobný zážitok.


Po prvýkrát sa na slovenské cesty vydal novučičký česko-slovenský Red Bull Tour Bus. Kým po minulé roky ako súčasť najväčších festivalov, požičaný zo susedných štátov, tento rok sa Česko--Slovensko pýši vlastným a má sa skutočne čím. 4500 hodín pracoval tuningový tím, aby zo starej, legendárnej Karosy ŠL 11, ktorá odviezla mnohých školákov na tábory a zájazdy, postavil fešandu, iba 10ty Red Bull Tour Bus na svete!

V Nitre pri Zimnom štadióne HK Nitra, v Žiline priamo na námestí Andreja Hlinku a pred nákupným centrom Europa v Banskej Bystrici zaparkoval pojazdný stage na štyroch kolesách. Mikrofón v ruke VEC, sekundoval DJ Škrupo, paličkami do bicích trieskal Martin Valihora a na bassgitare vybrnkával vynikajúci Oskar Rózsa. ,,Všetky tri mestá boli skvelé,“ zosumarizoval Martin Valihora po poslednom koncerte, ,,ale jasné, že na poslednom v Banskej Bystrici sme boli najviac zohratí.“ 

Ako vzniklo zoskupenie Vec, Škrupo, Valihora Rózsa? ,,Ja s Oskarom Rózsom sa poznáme od 14tichrokov a hrávame v bratislavskom Štúdiu L+S. Na jar sme pozvali Veca na hosťovanie. Sadli sme si a keď prišla ponuka od Veca, zahrať si spolu s ním na streche Red Bull Tour Busu, nebolo nad čím rozmýšlať.“ 

Každý koncert začínal DJ Škrupo hodinovým setom, potom nasledoval samotný koncert. Okrem Vecových známych skladieb to bol aj nový song, ktorý špeciálne vznikol na Red Bull Tour Bus, s názvom Máme všetko (bit.ly/mamevsetko). Na záver sa blysol Martin Valihora, ktorý do Vecových scratchov bravúrne bubnoval.

Pojazdný stage bol ozvučený systémom Funktion One od Vice Audio. ,,Všetky tri koncerty boli zváldnuté na jednotku. Ladilo nám to, hralo to,“ hovorí VEC. ,,Ľudia na rôznych miestach, v mestách, kde aj hrávame koncerty, ale bolo super mať ich tak blízko, iba pár metrov od seba.“ A verte, že zostrechy Red Bull Tour Busu je skvelý výhľad. 

Špecialitka v rámci niektorej zastávky? ,,Nitra bola pre mňa špeciálna, pretože prišla moja sestra a pod autobusom v tričku Calexcity ma vôbec prvýkrát videla a počula naživo.“ Samozrejme, kopec zážitkov. Jeden konkrétny? ,,Cesta na posledný koncert do Banskej Bystrice bola nezabudnuteľná. Piati v aute, plný kufor bubnov, na zadnom kolese rezerva, ktorá môže ísť max. 80 km/h a ,samozrejme, že sme sa strašne ponáhľali.“ 

3 koncerty v troch mestách a čo ďalej? ,,Zostávame v kontakte a ešte nejakú hudobnú spoluprácu určite spáchame a ak by som mal pomenovať naše hudobné zoskupenie menom tak to bude názov ZKRT - Z každého rožku trošku.“ Z rožku Red Bull Tour Bus City Concert to bolo všetko, no unikátny pojazdný stage sa teší na svoju ďalšiu púť Slovenskom a všetkých čiernych pasažierov.

www.redbull.sk/tourbus