Red Bull Tour Bus štartuje už tento víkend

Autor foto: Tomáš Bukoven

Autor foto: Tomáš Bukoven

Už tento víkend ikonická Karosa naštartuje motor a prinesie aj do tvojho mesta česko-slovenský hudobný náklad. Tentokrát zamieri na juh Slovenska a to rovno dva dni po sebe. V piatok, 3. júna totiž Red Bull Tour Bus odparkuje na námestí v Komárne a o deň neskôr sa presunie do Lučenca. Na oboch zastávkach sa predstavia Majk Spirit a Ben Cristovao.


Prvý júnový víkend sa pod holým nebom na streche Tour Busu Námestí Generála Klapku v Komárne a o deň na to na Námestí republiky v Lučenci obecenstvu predstavia nielen v našich domácich kruhoch dobre známi Majk Spirit a Ben Cristovao. Pre verejnosť je pred samotnými koncertmi pripravená autogramiáda. 

 

Za aktuálnou podobou Red Bull Tour Busu stojí štyri a pol tisíca hodín práce, ktoré premenilityp linkového autobusu, Karosu ŠL 11 z roku 1977, na pojazdný hudobný stage. V zadnej časti autobusu je vytvorený špeciálny backstage pre členov kapely a vodič Red Bull Tour Busu dokáže kamkoľvek odviesť až osem ľudí. Vo vnútri sa vyspia tri osoby. Autobus je plne klimatizovaný a skrýva množstvo technických vychytávok. Je plne elektricky sebestačný, nechýba mu vlastný soundsystém, dve LCD televízie, receiver a blueray, mikrovlnka, tri chladničky naplnené energiou či tečúca voda. V kompletne renovovanom interiéri sú zachované pôvodné prvky ako nosiče na batožinu, palubná doska, volant, automaticky otvárané dvere a aj také detaily ako hliníkové lišty. Na celom svete existuje vrátane československej Karosy len 10 Red Bull Tour Busov, ktoré rozozvučujú mestá.

Vystúpenia interpretov na Red Bull Tour Buse sú pre každého zdarma a skončením koncertov program nekončí. Noc je ešte mladá a preto sú v oboch mestách pripravené after-parties. Headlinerom týchto after-večierkov bude supporting DJ Mike Spirita GRIMASO s lokálnou podporou.

Autor foto: Tomáš Bukoven


Viac info o Red Bull Tour Bus Tour:

Website http://win.gs/1rxPKRO

FB Event Komárno http://bit.ly/1VMiItE

FB Event Lučenec http://bit.ly/1WNdPj7