Sexi Mičkovicová v Obludáriu? Rozhodne áno!

Aprílové Obludárium bude bláznivé! Pozvanie Pištu Vandala do KC Dunaj na stredu 22. apríla prijali: majster komiksu Danglár, charizmatická herečka Henrieta Mičkovicová, najoceňovanejší slovenský dokumentarista Miro Remo, komik z 3Téčka Stano Staško. O hudbu sa postará legendárna punková formácia Rozpor!


Ako prvý vstúpi do Arény Danglár (Jozef Gertli), ktorý je priekopníkom komiksovej maľby na Slovensku. Fenomenálny ilustrátor, ktorý sám seba označuje za prívrženca  „starej školy“ a dokonca vie maľovať aj štetcom a používať ceruzku. Bez jeho ilustrácií, by knihy Petra Pišťanka, či Egona Bondyho neboli zberateľským úlovkom! A čo Zóna A, alebo Iné kafe? Áno, áno aj im robil obaly. Spolu s Dušanom Tarageľom vytvorili knihu Rozprávky pre neposlušné deti, ktorá roky rozosmieva decká a pohoršuje učiteľky. Okrem toho vystavoval kade-tade doma i vo svete, a všade z neho boli na vetvy.  V Obludáriu predvedie svoje komiksové zvery!

Potom príde na pretras bulvárom zbožňovaná i prepieraná Henrieta Mičkovicová. Charizmatická herečka, ktorá stvárnila desiatky postáv v divadle, hrala vo filmoch a dnes je hviezdou televíznych seriálov. Práve v nich stvárňuje osudové ženy, ktoré mútia hlavy mužom od výmyslu sveta. Bola na titulných stránkach snáď všetkých lajfstajlových časopisov. Je životnou partnerkou herca Alexandra Bártu, ktorý bol v Obludáriu tiež hosťom. Aké zvieratá v sebe ukrýva táto herecká šelma?

S kamerou to vie Miro Remo. Tento mladý muž patrí medzi najznámejších slovenských dokumentaristov. Jeho film Arsy-versy získal takmer štyridsať svetových ocenení a tým sa stal historicky najúspešnejším slovenským filmom všetkých čias. Miro natočil aj film o festivale Pohoda. Organizátori ho nezobrali, tak ho šupol na net. Jeho posledným dielom je film Comeback, ktorý mapuje bludné kruhy recidivistov a ich život nielen za múrmi väzníc. Dokončuje film Cooltúra, ktorý je tragikomickou správou o stave našej kultúry.

Keďže smiechu nie je nikdy dosť Pišta Vandal pozval do Obludária aj Stana Staška. Je to komik herec a moderátor. Poznáte ho hlavne z projektu 3T, kde ľudí baví so Šokom Tabačekom a Lukášom Púchovským. V rádiu ho môžete počuť v relácii Od veci_FM, ktorá rozsieva dobrú náladu v slovenskom mediálnom priestore. Málokto tuší, že Stano žil roky v kláštore, bol saleziánom, pripravoval sa na kňazstvo a chystal sa na misie do pralesných končín Zeme. Dnes rozsvecuje srdcia ľudí humorom a radosťou, no živá viera v ňom stále planie. Aké sú jeho besy? Komické!

Hudobrným hosťom večera bude Rozpor. Na slovenskej undergroundovej scéne je to punková stálica. Sú to boxeristi, ktorí hrajú nekompromisný punk, do ktorého primiešavajú metal. Hoci nie sú kriminálnici, niekoľkokrát na nich podali trestné oznámenie. Nahrali šesť albumov, pobehali kus sveta a vlakom išli na turné do Ruska! Rozporáci do Obludária nesporne patria.

Obludárium bude ako vždy pod taktovkou geniálneho ceremoniára Pištu Vandala, ktorý túto jedinečnú show ťahá už druhú sezónu. Pišta napísal kvantum kníh, ktoré nikto nečítal, zložil stovky piesní, ktoré sa nikomu nevryli do pamäti. So svojou hudobnou skupinou získal už tretie
ocenenie Radiohead Awards v kategórii Hard & Heavy. Jeho humor je inteligentný a láskavý, no keď treba, zatne do živého. Ale ako sám hovorí: „vždy s láskou“.
 


Event: www.fb.com/events/705432236245623

22. 4. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 7€ na mieste / 6€ v predpredaji v bare v KC Dunaj