„Smart art.“

Poznáte Retart, nezávislý slovenský label? Tak ten okrem toho, že má vo svojom  portfoliu naozaj všeličo, má najnovšie aj púzdra na telefóny. A nie hocijaké! Presvečte sa o tom sami. 


Multimediálny fenomén zvaný iPhone otvoril človeku nové možnosti. Kreativita v digitálnych médiách je s ním priamo spätá. Retart ho prepája so súčasným umením, ktoré mu dáva nový vizuálny aj funkčný rozmer. Tradičný design a nekonvenčné umenie tak urobí váš iPhone osobnejším. 

Púzdra sú navrhnuté a inšpirované čistým dizajnom smartphónov Apple iPhone, pre ktorých používanie sú priamo určené. Púzdro Retart predstavuje produktový štandard, v ktorom sa spája tradičný design s autorským umeleckým dielom.

Retart prepája umenie s vecami každodennej potreby. Sprostredkúva takto vyššiu kultúru a robí ju dostupnou nie len pre galérie, ale i pre bežných ľudí. Takto napomáha jej šíreniu a chápaniu. Retart nemá tendencie vytvárať masovú produkciu, ale dbá na osobitý autorský prínos. Každý produkt má vlastný príbeh a svoju dušu. Puzdra sú dostupné v ôsmich autorských prevedeniach prezentujúcich práce súčasných vizuálnych umelcov.

Konštrukcia  púzdra je tvorená jedným kusom tenkého, ale tvrdého plastu odolávajúcemu nárazu a poškrabaniu. Dobre kopíruje tvar zariadenia a umožňuje ľahký prístup ku všetkým jeho funkciám. Najmodernejšia tlačová technológia zabezpečuje vernú, farbostálu a oderuvzdornú povrchovú úpravu po celý čas používania. Povrch je matný a protišmykový. Váha je 13,14 a19 gramov. Každé púzdro má na vnútornej strane umiestnený štítok s menom umelca, ktorého dielo prezentuje.

http://www.retart.sk/cat/case


SÚŤAŽ O RETART CASE

Nižšie nájdeš 3 otázky, ktoré úzko súvisia s novými Retart produktami a umelcami, ktorí sú ich autormi. Ak nevieš na otázky odpovedať "z fleku", pomôž si na stránke www.retart.sk . 
Svoje odpovede nám zasielaj na pilatova@4ma.sk alebo priamo do komentára pod článkom.
Troch z vás, ktorí odpoviete na všetky 3 otázky správne, vyberie za nás random generator. Výhercu žrebujeme budúci pondelok, 19. októbra! 
Víťazi si budú môcť vybrať jeden z 8 obalov na telefón, ktorých dizajn nájdeš v článku vyššie. 

OTÁZKY: 
1. Akej národnosti je Karol Banach, z akého mesta pochádza a koľko produktov vytvoril v spolupráci s Retart ?

2. V akej krajine študovala Alica Gurínová intership, v akom meste a aké objekty sú zobrazené na jej šiltovke Retart ? 

3. V akej krajine a meste tvorí slovenská ilustrátorka Martina Pauková a aké jedlo je na jej obale Retart?