Snívaš aj ty o krásnych veciach? Príď si plniť sny na BRATISLAVA DESIGN WEEK 2015

Už po druhýkrát sa charizmatický objekt na Laurinskej ulici 14 v bratislavskom Starom Meste zaplnil tým najlepším zo súčasného dizajnu. V pondelok sme boli nielen na tlačovej konferencii, ale aj pri slávnostnom otvorení festivalu Bratislava Design Week 2015, ktorého témou je SEN.


Festival dizajnu sa snaží prepájať rôzne formy umenia, takže na otvorení vystúpili slovenskí producenti Pjoni a Stroon, vizuálny dizajnér Ján Šicko či hudobník Fero Király s tanečníčkou Zuzanou Žabkovou. Pred budovou “zavadzal” návštevníkom prázdny billboard z dielne mladého slovenského umelca Branislava Laha, ktorý takýmto spôsobom poukazuje na množstvo vizuálneho smogu v Bratislave. „Je to kritický objekt, ale možno ho nazvať aj sochou,“ uviedol Branislav. „Mal by ľuďom naozaj zavadzať, lebo aj vizuálna špina zavadzia
a zakrýva veci, ktoré nevidíme a mali by sme vidieť. Týždeň tu bude stáť ako zlý sen, ktorý sa niekedy v budúcnosti môže splniť - bilboard priamo na pešej zóne.“

 A NA ČO SA MOŽETE TEŠIŤ?

Na BADW 2015 sa predstaví špička domáceho aj zahraničného dizajnu, návštevníci si budú môcť pozrieť aj špecializované výstavy – O krok ďalej uvedie zaujímavú experimentálnu obuv, Svicolando – pocta Vico Magistretti predstaví tohto ikonického talianskeho autora a České patro bude patriť českým dizajnérom. „Slovenskí dizajnéri sú silnou súčasťou dizajnérskej scény v Čechách, sme radi, že teraz sa môžeme zase my predstaviť tu,“ uviedol na tlačovej konferencii pred otvorením BADW Jakub Jandourek zo štúdia DECHEM, aktuálneho držiteľa Czech Grand Design. „Sme radi, že môžeme vystavovať v takejto krásnej budove, sme radi, že práve tu môžeme ukázať našu oázu. Snívame o krásnych veciach a o budúcnosti. A sem sa to hodí,“ uviedla na margo miesta festivalu česká dizajnérka Klára Šumová.

Chceme snívať o súčasnosti i budúcnosti, chceme ukázať sny, ktoré sa stali skutočnosťou, ale aj dodávať odvahu tým, ktorí si svoje sny ešte nenaplnili,“ pozýva na festival aj riaditeľka podujatia Ľubica Hustá.


 My sme si festival na Laurinskej 14 boli pozrieť ešte včera, tesne pred jeho otvorením.
V priestoroch vrcholili prípravy a vládla atmosféra plná očakávaní. Zopár fotiek (čestne priznávame - mobilových) z príprav si môžete pozrieť tu, no určite si nenechajte ujsť jeho pravú atmosféru počas nasledujúcich dní.

Pre viac "mobilových" fotiek sleduj náš instagram.

Viac info:

www.bratislavadesignweek.sk