Snový letný gentleman

Voda, slnko, letné festivaly, letná romanca, holé nohy, krátke sukne, nahé telo, pot, mojito, silná búrka, krátke divoké noci, krátko hrajúce letné hity, krátke vlasy, výrazné úsmevy, cestovná taška, platobná karta, trenírky, opaľovací krém.... To všetko patrí k veľkému letnému snu.


Práve v lete si ľudia čo najviac plnia svoje sny. No a v lete, keď sa sníva s otvorenými očami, musí byť aj muž/ mladík/ junák/ chlap ako zo žurnálu. SNOVÝ LETNÝ DŽENTLMEN je tu a teraz! No a Inspire je stále všade s vami, a neustále inšpiruje, tak tu je niekoľko snových must – have vychytávok, ktoré toto leto musí mať každý, ale fakt, že každý džentlmen.

Sneakers 

... alebo po slovensky „tichošľapky“. Čiže tenisky, plátenky, to, v čom sa dobre chodí, či skvelo chodí. Tento druh športovej, resp. ležérnej obuvi učaril módnym bloggerom, street stylu a rovnako i módnym dizajnérom. Sneakersy sa objavili v kolekciách u Maisona Martina Margielu, Valentina či módneho domu Gucci. Ideálne sa sneakersy hodia k slim nohaviciam či obleku. Takže sneakersy na nohy a do ucha In these shoes od Kristy MacColl.


P¡nk 

„... jen růžová to může být, tibidaba tip tip...“ áno, ružová, v akýchkoľvek odtieňoch, od staroružovej po cukríkovú. Vtipná ružová sa objavila v kolekciách módneho domu Gucci a Burberry, u Giorgia Armaniho, Christophera Raerburna. Ružová je vraj nová biela, a práve v mužskej móde sa považuje za veľmi chic farbu, je veľmi svieža, ležérna, a zároveň športová. Tak treba odhodiť predsudky, že z mužského plemena sa stane marshmallow, riadiť sa heslom THINK P¡NK!

Foto: daman.co.id

Kvety

Kvety jednoznačne patria k letu. Kto si pamätá hnutie Hippies, vie, že ich symbolom boli kvety. Slnečnice, ruže, hortenzie, ...aké vám len napadnú, sa objavujú ako potlač všade. Na sakách, nohaviciach, košeliach, tričkách, šortkách. Kvetmi sa inšpirovali aj u Gucciho, či Dries Van Noten, či v módnom dome Prada.


Letný kabát 

Áno, kabát na leto. Už nielen na zimu, ale i na leto. Veď aj v lete sa občas zatiahne a spŕchne. A preto je to jeden z výrazných kúskov na sezónu 2014. Strihovo sú minimálne do polovice stehna a maximálne tesne pod kolená. Strihy sú rôznorodé – jednoduché až po dvojradové zapínanie. Letný kabát sa objavil u rôznych značiek ako Burberry Prorsum, Cerruti či u Driesa Van Notena. Kto chce byť v lete videný, treba sa inšpirovať práve týmto kúskom.


Farebná potlač 

Pokiaľ chcete patriť k tým junákom, ktorých si každý všimne, treba nosiť potlač. Či sú to kvety, maskáče, plamienkové vzory, skice budov, abstraktné obrazce alebo nápisy. Túto letnú sezónu je to dovolené. Čím bláznivejšie, tým lepšie. Rôzne nekombinovateľné potlače sa objavili v módnom dome Prada, Gucci či pri značke Belfast. Kráľom potlače je už niekoľko sezón Dolce&Gabbana. No najviac inšpirujúca kolekcia je z módneho domu Givenchy pod vedením Riccarda Tisci.

Okrem týchto must-have vychytávok sa toto leto objavila i čierna, a to v kolekcii od Ricka Owensa. Čierna farba v lete symbolizuje silu rocku či metalu, a ideálne sa hodí na letné festivaly. K čiernej sa pridáva i koža. Nie však hrubá, ťažká koža, ale jemná a hladká, a dobre vyleštená. Čierne kožené šortky, kožené saká, bundy, kožené tričká. Koža tiež patrí medzi tie expresívne nápady na leto 2014. Lebo leto si treba užiť v plnej paráde a ako VYSNENÝ DŽENTLMEN. A Inspire magazine k tomu dodá tú pravú inšpiráciu.