Stand-up by mal mať dobrú energiu, intenzitu a úroveň

Jeden za všetkých, všetci za smiech v publiku! Aj v novom roku budú brániť kvality slovenského humoru siedmi humoristi - mušketieri, ktorí prepichnú svojím britkým vtipom každú ochabnutú bránicu. V stredu 14. januára v KC Dunaj vystúpi Juraj Šoko Tabaček, Ivo Ladižinský, Gabo Žifčák, Antonios Vlachou, Milan Sedliak, Samo Trnka a pančlajnovský panic Jakub Gulík. Hudobným hosťom bude Tomáš Sloboda.


Jakub, na Pančlajne ťa čaká premiéra. Prečo si sa dal nahovoriť na tento stand-up? 

Rád skúšam nové veci. Už ma raz pozývali, ale nemohol som. Tentokrát som to prijal, lebo som po tom vždy túžil. Ale nie, honorár je jediný dôvod, potrebujem zaplatiť paušál.

Na čo sa zameriaš vo svojom stand-upe?

Nechajte sa prekvapiť, ja sa tiež nechám.

S humorom koketuješ už dlhšie. Ako si ty predstavuješ dobrý stand-up?

Stand-up by mal mať dobrú energiu, intenzitu, určitú úroveň, a samozrejme by mal byť vtipný. A hlavne by nemal plytvať vulgarizmami. Ja osobne tiež používam vulgarizmy, ale snažím sa to robiť rozumne. To znamená, že použijem, len keď sa to tam naozaj hodí a ničím iným sa to nedá nahradiť, alebo keď citujem, alebo parodujem určitých ľudí.

Chodíš sa aj pozerať na stand-upy alebo iné show, ktoré sa spájajú s humorom?

Nechodím, ťažko nájsť komika, od ktorého by som sa ešte niečo mohol naučiť. Srandujem. Na stand-upy nechodím pozerať. Mám zopár obľúbených komikov, ktorých pozriem občas na youtube a to je všetko. Potom aspoň nemám tendenciu kopírovať iných komikov.

Aké témy platia najviac na Slovákov?

Bohužiaľ, na väčšinu Slovákov platia “análnopenisovovaginálne” témy. Medzi slovenským a českým humorom je veľký rozdiel. Český je milý a príjemný. O Slovákoch je známe, že majú tvrdý a vulgárny humor.

Event: www.fb.com/events/1592166977665887

14. 1. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 10€ / 9€ v predpredaji v bare v KC Dunaj