Streetwear by Pattern

Park, jediná celistvá zelená plocha v meste, je inšpiráciou pre mladého českého dizajnéra Lukáša Pattermanna, ktorý tvorí pod značkou Pattern. Nechajte sa inšpirovať módou, ktorej výsledkom je mestské oblečenie spojujúce inováciu s tradičnými prvkami.


Predlohou pri módnych kreáciách letnej kolekcie s názvom Park bola samotná príroda, farebná, čistá, skromná a stale krásna. Pattern ponúka 9 pánskych a 7 dámskych lookov, ktoré charakterizuje ľahkosť a pohodlné materiály. Módnym pilierom kolekcie sú dlhé svetre, dostatočne dlhé, aby zahriali, a dostatočne ľahké, aby neťažili.

“Materiály sú v drvivej väčšine bavlna s elastanom, pretože ide o komerčné oblečenie a je nutné, aby človek nebol v meste nijakým spôsobom obmedzovaný pohybom a cítil sa slobodne,” vysvetľuje Lukáš Patternmann, ktorý založil značku Pattern pred piatimi rokmi a vo svojej tvorbe sa sústredí predovšetkým na pánsky streetwear.

Mladý český dizajnér si zakladá na kvalite materiálov, ktoré pochádzajú predovšetkým z Českej republiky, Talianska a Francúzska. Vytvára modely, ktoré odrážajú individualitu svojho nositeľa/ľky a zároveň spĺňali vysoké nároky na kvalitu vypracovania. Pattern reflektuje nerozbitný módny ventilator, ktorý sa každou sezńou otáča čoraz rýchlejšie a diktuje, čo nosiť. Pattern hľadá tých, ktorí milujú štýl a neboja sa originality.


Oblečenie Pattern je dostupné na Molo7 alebo v showroome Backyard na ulici V Jirchařích 8, Praha 1, kúsok od Národného divadla.