Szatmary preferuje láskavý a polointeligentný humor

Stále na stope trefným pančlajnom, stále v humoristickej pohotovosti. Vynaliezaví stand-upisti zo scény Pančlajn vyčmuchajú vtip aj tam, kde by ste to nečakali. Svoje komické schopnosti v stredu 11. februára v KC Dunaj ukáže Tomáš Hudák, Rado Ondřejíček, Lujza Schrameková, Michael Szatmary, Dano Čistý, Pišta Vandal a Samo Trnka.


Michael, na Pančlajne si sa už dlhšie neukázal. Prezradíš, na čo sa zameriaš teraz vo svojom stand-upe?

Vždy rád prídem, keď ma zavolajú. Zameriam sa na pálčivé témy súčasnosti. Rozoberiem udalosti, ktoré hýbu Slovenskom. Úprimne? Netuším o čom budem hovoriť, no verím, že to bude vtipné nielen v mojej hlave, ale zabavím aj publikum. Opýtajte sa ma dva dni pred Pančlajnom.

So stand-upom máš bohaté skúsenosti. Ako človek, ktorý má k humoru blízko, ako si predstavuješ dobrý stand-up?

Každému sa páči niečo iné. Ja presadzujem skôr láskavý a polointeligentný humor. Väčšina materiálu mi napadá počas dňa, našepkávajú mi ho hlasy v mojej hlave. V noci ich potom spisujem na papier. Dobrý komik si vie urobiť srandu aj sám zo seba a nesmie sa brať vážne. A tiež by sa nemal uniesť sám sebou.

Chodíš na stand-upy aj ako divák?

Málokedy. Vystupujem totiž aj osemkrát do mesiaca, plus mám vlastnú komediálnu talkshow F(L)ÓÓR, takže si stand-upu užijem až až. Čiže vlastne chodím aj ako divák.

Aké témy podľa teba platia najviac na Slovákov?

Záleží od publika. Pančlajnové si žiada niečo iné ako Temnokecové a Silnorečové. Väčšina má rada jednoduchšie témy z denného života. Ja však neviem robiť prvoplánový humor. Snažím sa však hovoriť o veciach a udalostiach, ktoré každý z nás zažíva denne: vzťahy, jedlo, cestovanie, polícia, internet, vesmír, či porno. A to sú podľa mňa témy, ktoré platia aj na Slovákov.

Kam chodíš na námety na svoje výstupy?

Veľmi mi pomáhajú Silné reči, tam si určíme tému každý mesiac, takže sa musím sústrediť na konkrétnu vec a k nej napísať text. Za roky vystupovania mám už materiálu na pol dňa na takmer všetky témy. Jednotlivé joky mi napadajú stále, musím ich však spojiť do liateho materiálu.

Vedel by si sa zadefinovať, aký si typ humoristu?

Nepoužívam vulgarity, nerád totiž opakujem tie isté slová dokola, snažím sa robiť humor, ktorý núti poslucháča sa aj zamyslieť. Mám rád láskavý a noblesný humor, hoci aj trojzmyselný. Nie je mojim štýlom hádzať sa o zem, trhať kulisy, som sám sebou, to je jednoduchšie ako hrať sa na niekoho iného.


Event: www.fb.com/events/803345203079897

11. 2. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 10€ / 9€ v predpredaji v bare v KC Dunaj