The Swan Bride finišujú EP. Zahrajú ho na párty Indietronica!

Zo štúdia na pódia! Slovenská kapela The Swan Bride sa po dlhšej odmlke vráti k fanúšikom – s novým EP aj koncertom v KC Dunaj na párty Indietronica v piatok 10. apríla. Skupina hovorí, že nová platňa vznikala v čase, keď sa už usadili a mali čas experimentovať. Fanúšikovia indie hudby si večer prídu na svoje aj vďaka DJskej dvojice Diablo & Krto, ktorá zahrá výber najúdernejších hitov minulosti aj súčasnosti.


Je rok 2015 a o kapele The Swan Bride už dlhšie nebolo počuť. No už sa verejne šušká, že nový album je na spadnutie. Ako to s ním vyzerá?

 V podstate je to pravda. Začali sme mať trochu pocit, že zmysel, pre ktorý sme Swan Bride pred rokmi zakladali, sa vytráca. Preto sme si dali od všetkého tak trošku pauzu a prestali sme tlačiť na pílu. Ono totižto s veľkými očakávaniami prichádza neskôr vytriezvenie, hlavne v týchto našich podmienkach, s pribúdajúcim vekom, povinnosťami a je naozaj lepšie, keď sa k tomu človek postaví čelom a prestane všetko to okolo hudobnej scény brať až tak vážne (úsmev). Čo sa týka nášho nového albumu, tak sme už vo fáze postprodukcie a čochvíla ho dáme von. Bude to skôr EP než album, zachytávajúce práve túto našu poslednú fázu, kedy sme sa usadili a mali čas na to experimentovať s našimi predstavami hudby s dostatočným časovým delayom.

V apríli zahráte na párty Indietronica. Zaznejú aj nejaké nové kúsky?

Určite áno, chceme si to vyskúšať naživo. Veríme, že nové EP stihneme dať von ešte pred touto akciou. Robíme všetko preto (úsmev).

Ako vnímate narastajúci záujem ľudí o klubové akcie či parties zamerané na indie?

Veľmi nás to teší. Uvidíme, koľko ľudí sa nakoniec dostaví. My sa každopádne veľmi tešíme, že si po dlhšej dobe opäť zahráme live. Je super, že záujem o akcie tohto typu opätovne rastie, nakoľko je pravda, že v posledných rokoch sa záujem o klasické klubové koncerty a eventy tak trošku strácal.

Máte za sebou aj balkánske turné. Ako vyšlo? Pochytili ste aj niečo z ich domácej hudby?

Keďže si ho moc, nepamätáme tak pravdepodobne dobre (smiech). Ale nie, dopadlo to dobre, prešli sme ho krížom krážom a videli celú jeho krásu a niekedy aj to, pod čím si ho všetci tu predstavujú, zahrali sme veľa koncertov a stretli super ľudí, zažili veľa.

Keďže hráte na párty, kde príde čas aj na známe indie, rock, elektronické hity, ak by ste mali povedať, aké sú tie vaše obľúbené?

My sme v kapele piati členovia a každý z nás počúva to svoje (úsmev), ale myslím, že za všetkých by som povedal, že máme radi post punk ako Joy Division, potom Davida Bowieho, Iggyho Popa, The Horrors, Savages, Dirty Beaches, Talking Heads, The Cure a Nicka Cavea. A veľa veľa ďalších.

The Swan Bride

je indie-rock’n’rollová kapela, ktorá sa nebojí miešať rôzne žánre, spraviť rámus a kričať tak nahlas ako je nutné, aby poslucháči vedeli, čo má na mysli. A tak niet divu, že keď sa v roku 2007 prihlásili debutovým EP Monsters In Your Drawers, upútali patričnú pozornosť. Odvtedy vydali dva štúdiové albumy 2 (2010) a Swan Bride (2012) a tretí je práve na ceste. Majú za sebou šnúry doma aj v Česku, nespočet koncertov, festivalových vystúpení, predstavili sa ako predskokani Marilyna Mansona aj kapiel Foals a The Horrors. V ich hudbe nájdete mnohé emócie, ktoré vyvoláva zmes žánrov ako punk, rock’n’roll, new wave, eastern-european, španielska hudba či dokonca klasika. 

Diablo & Krto

je ostrieľaná dvojica Depeche Mode positive DJov, ktorí ponúknu súčasné skladby s výberom najlepších trackov z minulosti. V ich setoch nájdete okrem 80s aj aktuálne žánre ako indie, glamour či electropop. Diablo & Krto majú bohaté zážitky z Depeche Mode parties ale aj z afterparties po koncertoch tejto kultovej skupiny.


Event: www.fb.com/events/920357621349064

10. 4. (piatok)

Štart: 21:00 hod.

Vstup: 5€