Ateliér Bavlna ožije hudbou vďaka Urban Art Session

Urban Art Sessions sú neformálne stretnutia venovaného mestskému umeniu, subkultúram a životu mladých ľudí. Na tom druhom tohtoročnom venovanom MUSIC SOCIETY zažijete výstavu fotografií, hudobný jam s rôznymi žánrami, tričká, vinyly, knihy a mnoho iného. Ak ste hudobný fanúšik, interpret či len náhodný okoloidúci, zastavte sa v podmanivých priestoroch Cvernovky. 


Program otvorí piatková vernisáž výstavy s názvom Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2. Tá prezentuje rozšírený výber čiernobielych fotografií nadväzujúc na výstavu z roku 2014.
Autor Mišo_O pochádza z Košíc, vysokú školu študoval v Trnave, dlhé roky písal splendídne články pre portál 90bpm. Okrem každodennej záchrany sveta sa voľnobežne venuje reportážnej a dokumentárnej fotografii.
"Znie to síce neuveriteľne, ale hlavnými protagonistami súboru fotografií Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov sú moji obľúbení tuzemskí raperi ako napr. Vec, Rytmus, Boy Wonder, Supa, Separ, Vladimir 518, atď. Leitmotívom tohto fotografického cyklu sú ich obľúbení verbálni atléti ako napr. Nas, Big Pun, Eminem, atď."

Session bude pokračovať počas soboty hudobným jamom. V pestrej fúzii sa stretnú rôzne žánre, pričom galéria bude naďalej otvorená. Pozvanie prijala opäť špička domáceho turntablizmu. Skreč majstri ako Five, Flux, Arsen, Biomat, 3ck, Inso, Tentato, Lindix alebo beatmakeri Jimmy Pé, Adam Dekan, Gruzo, Petijee, Esso, Whithe, Pkrek, Paul Muts za Fat Kit a ďalší.  

Súčasťou Urban Art Session, napriek koncepcii, budú aj zvláštne disharmónie, čudne pripomínajúce vizuálny smog ako nezmazateľnú súčasť mestskej kultúry. Dôvodom môže byť “real time tréning” zúčastnených, ktorí bežne nie sú zvyknutí experimentovať v tomto duchu.

Tešiť sa môžete aj na ArtAttack Shop s bohatou ponukou tričiek, cd, vinylov, kníh a ďalších originálnych produktov. Ak máte doma zabudnuté, alebo nepotrebné vinylové platne, prineste ich. Na mieste prebehne spontánna výmena.  

Podujatie prináša Čerstvé Ovocie a ajlavmjuzik, event bude bude streamovaný cez stránku www.bwo.sk

Viac info a line-up podujatia si môžete pozrieť aj na https://www.facebook.com/events/492329884273801/