V Bratislave sa vyrojili obálky ako huby po daždi

Foto: Peter Sit

Foto: Peter Sit

Pomaľované, štvorcové, plné materiálu a vraj zadarmo – pre koho tie obálky sú a čo sa v nich ukrýva?


obalka je farebná obálka plná kultúrneho obsahu, ktorú si môžeš každý mesiac zobrať zadarmo domov na vybraných miestach. Na jej obale nájdeš každý mesiac inú maľbu od šikovných slovenských maliarov, vnútri zas krásny plagát formátu A2, ktorý pre teba prichystal niekto z domácej ilustrátorskej a grafickej scény.

Autorom aktuálnej maľby na prednej strane je Andrej Dúbravský (http://andrejdubravsky.tumblr.com/). Obraz namaľoval v rámci svojho pobytu doma na Slovensku, počas ktorého čerpal inšpiráciu v slovenskej prírode. Flóra, fauna a hubárčenie sú hlavnou témou diel, ktorým sa Dúbravský počas leta venoval. Typickým zástupcom je aj toto dielo, ktoré dýcha blativým vlhkom lesa pri chate v Chvatimechu.

Foto: Peter Sit

Foto: Peter Sit

Októbrový plagát vytvorila Daniela Olejníková (http://www.studiolimb.com/), ktorá nám nostalgicky pripomenula obdobie letných prázdnin a dovoleniek, no v zrkadlovom odraze sa zároveň pokúsila navrátiť nás do mimosezónnej reality.

A kto je tá milá pani na fotkách, pózujúca s obálkou aj plagátom? No predsa Sitičova babka (http://facebook.com/siticova.babka), internetový fenomén a zároveň stará mama fotografa Petra Sita (http://www.petersit.sk/), ktorý za ňou skočil a spolu vytvorili čarovný, jesenne ladený photoshooting.

OBALKA na teba počká na týchto miestach:

A4, Archbooks, Artforum, Dr. Horák, Ex Libris v SNG, Film Europe, Gorila Urban Space, Kapsula, KC Dunaj, Kontakt, Martinus, Panta Rhei, Poľský inštitút, Regal Burger, Slowatch, Ticho a spol., TUTO, U Kubistu, Verne

all_JPG.jpg

Na distribučné miesta sa však dostáva postupne, preto sleduj obalka facebook page (http://facebook.com/obalkabratislava) aby si mal aktuálne informácie o tom, kde ju práve zoženieš.