V srdci mesta, so svetovou hudbou a bez kompromisov - vitajte na BA City Beats

Predstavte si festival, na ktorý môžete vyraziť z práce a po ktorom strávite noc vo vlastnej posteli alebo u známych. Festival, na ktorom budú od seba pódiá vzdialené len 50 metrov, pričom po ceste bude ešte bar s vašim obľúbeným drinkom. Stihnete na ňom všetky vystúpenia a v pondelok si nebudete musieť vziať voľno, aby ste to všetko dospali. A čo programová ponuka? Hudba z havanských i londýnskych klubov, hity z roku 2014 aj z rokov, keď mnohí z vás ani nežili, hip-hop, funk, ambient aj gitary. Realita je niekedy bližšie, ako si myslíme. Vitajte na BA City Beats - festivale v srdci mesta, so svetovou hudbou a bez kompromisov.


Začalo to niekedy v roku 2012, keď si skupina ľudí v Bratislave povedala, že na Slovensku síce máme zopár výborných stanovačkových festivalov, no žiadnu podobnú akciu, ktorá by sa konala priamo v meste. Tak sa začal rodiť festival, ktorého hlavnou ideou bolo ponúknuť návštevníkom bažiacich po pestrej medzinárodnej hudobnej produkcii komfortnejšiu alternatívu. Zrodil sa BA City Beats - festival so svetovými menami na dvoch pódiách, výhľadom na Staré mesto a dokonca aj príjemnou bezpečnostnou službou. 

Tento rok sa bude konať po druhý raz - na asi 500 metrov vzdialenej Pláži pod Ufom. Rovnako s dvoma pódiami, blízko Dunaja s čarovnou panorámou a ešte zaujímavejším prostredím. Časť areálu bude totiž priamo pod mostom - obrovskou betónovou konštrukciou, ktorá symbolicky podčiarkne urbánny charakter podujatia. A čo program? Hitmaker John Newman pre súčasnú generáciu, kapela James s hitom Sit Down pre tých skôr narodených, Fink pre snílkov a Jazzanova pre tých, ktorí nedokážu obsedieť. Alebo by ste si dali blues v podaní sympatického dvadsiatnika? Tak to si nenechajte ujsť vystúpenie Tamira Grinberga z Izraela. Walter Schnitzelsson, Modré hory a Dynamo Team budú zase reprezentatívnou vzorkou toho, ako znie (a tiež vyzerá) slovenská hudba v 21. storočí. A ak by vás zaujímalo, načo chodia mladí ľudia (nie turisti v rezortoch) na Kube, príďte si pozrieť skupinu Deja-vu. Rovnako ako vlani, aj tento rok nebudú chýbať afterpárty s programom až do skorého rána. V klube LOFT! vystúpi britská speváčka Lulu James a islandská štvorica Sísý Ey. O život pod pódiom sa postarajú aj lokálni dídžeji a producenti L Plus, Bobsan, Yanko Kral či Junior. 

Bratislavský City Beats bude mať tento rok dokonca aj svoju mladšiu sestru - BS City Beats, ktorý sa uskutoční paralelne s festivalom v hlavnom meste, teda 20. a 21. júna. Ako už názov naznačuje, konať sa bude v azda najkrajšom slovenskom meste - Banskej Štiavnici. Aj toto podujatie podčiarkne myšlienku City Beats, a teda fakt, že prostredie je nemenej dôležité ako program. Hlavným dejiskom festivalu bude tamojší amfiteáter, neskôr sa dianie presunie do vyhľadávaných priestorov čajovne Klopačka a Art cafe. Spoločným menovateľom oboch City Beats budú vystúpenia Finka, formácie Jazzanova a Lulu James, okrem nich sa bude v Štiavnici o pozornosť uchádzať Richard Muller s Danom Bártom a kapely Chiki liki tu-a a Plastic Swans. No a aby toho náhodou nebolo málo, oba festivaly ešte predznamená jeden veľký koncert s dátumom 19. júna. O warm-up s prívlastkom veľkolepý sa v NTC postará anglický spevák, klavirista a šoumen Jamie Cullum. Tak čo, máte už zapísané dátumy 19., 20. a 21. júna?