V zabudnutom podzemí s Boardlife, Vec, Haf, Lucifers. To je Spots #3

Unikátny projekt spájajúci neobvyklé miesta a umenie sa opäť dočká už svojho tretieho pokračovania. Spots #3 sa uskutoční v stredu 18.3. v dávno zabudnutých, skoro 100 ročných vínnych pivniciach nemeckého kultúrneho domu. Pivnica, jedna z najväčších svojho druhu, bude hostiť subkultúru snowboardingu a najmä jeho počiatkov. Priestory sa nachádzajú pod zemou, čiže osadenstvo môže pre zmenu zotrvať dlhšie, nočný pokoj tým rušený nebude.


Na tejto originálnej akcii uvidíte vernisáž fotografií Boardlife od najuznávanejších fotografov svojho druhu na Slovensku: Mat Rendek, Peter Kubaľák či Kubo Krížo. V rámci vernisáže sa predstavia, ako doplnok, aj fotografie ďalších autorov venujúcich sa súbežným športom ako skateboard, wakeboard a surf.

Súčasťou podujatia bude aj uvoľnená talkshow Tomáša Hafnera s priekopníkmi slovenského snowbordingu. O hudbu sa postarajú DJ’s Vec a Haftomas, ale aj živá kapela Lucifers – punk revival band založený členmi snowbordovej komunity spolu s členmi obľúbených kapiel ako Iné kafé a ďalšie.

Ako špecialitka večera bude vystavený prvý snowboard na Slovensku, vyrobený v roku 1981 surferom Robom Sitarom (mnohí ho určite poznáte pod menom Rosi). Ten vznikol ešte v čase, keď sa nepoužívalo slovo snowboard, ale snurf – skôr však pripomína sánky z troch lyží a viazania. Vystavené budú aj ďalšie dosky, ako napríklad už reálny snowboard z roku 1989, s dizajnom vtedy aktuálnej revolúcie.

Čakať bude na vás aj 6 kubíkov snehu a snowboardovanie hlboko pod zemou v duchu “džibni si chladničku”. Tak túto srandu by si si nemal nechať ujsť!

Ďalšie detaily nájdete na: https://www.facebook.com/events/810154502384073

Že nevieš, čo sa dialo minulý rok? Checkuj fotky!