Výstava v PAC Gallery: MIRO MINAROVÝCH | IT HAPPENED

Záver septembra Prahe priniesol nový galerijný projekt zameraný na súčasnú fotografiu, video art a mixed media. Galerista Jozef Pavleye po prvýkrát predstavil koncept novozaloženej PAC Gallery, pôsobiacej ako súčasť kreatívnej agentúry Pavleye Art & Culture (PAC), ktorej medzinárodné portfólio pozostáva zo spolupráce s osobnosťami ako David LaChapelle, Robert Wilson či Angelika Taschen.


„Idea založenia vlastnej galérie je prirodzeným vývojom trojročného pôsobenia Pavleye Art & Culture. Okrem túžby prinášať zahraničných umelcov do Prahy je cieľom PAC Gallery zahraničná propagácia tvorby umelcov zastúpených PAC Gallery, najmä na prestížnych svetových art fairoch a takto dostať ich práce do sveta. PAC Gallery je pre všetkých, ktorých zaujíma súčasné umenie, predovšetkým fotografia a video art, prípadne majú záujem toto umenie zbierať. Sme pripravení na vysoko individuálny prístup ku klientom i umelcom samotným,“ hovorí Jozef Pavleye, zakladateľ Pavleye Art & Culture a PAC Gallery.

V rámci svojho programu PAC Gallery kurátoruje a produkuje originálne koncepty domácich a zahraničných umelcov. Tento inovatívny priestor zároveň prepája zberateľov a umelcov  poskytujúc špecializované poradenstvo a individuálnu navigáciu vo svete umenia. 

Miro Minarových | IT HAPPENED

Úvodným projektom PAC Gallery je výstava slovenského umelca a fotografa Mira Minarových nazvaná „IT HAPPENED“.  „Moja premiérová výstava v PAC Gallery je výsledkom dlhodobej spolupráce s agentúrou Pavleye Art & Culture, ktoré mi ako umelcovi poskytuje zastúpenie od svojho vzniku. Bolo mi preto cťou a veľkým potešením byť oslovený ako prvý a spolupodieľať sa tak na otvorení nového priestoru, ktorý, ako verím, Prahe prinesie mnoho skvelých výstav v budúcnosti,“ vyjadril sa umelec na margo svojej galerijnej premiéry.

„Výstava IT HAPPENED v novovzniknutej PAC Gallery je síce výberom z rozľahlého archívu Mira Minarových, no koncepčne reprezentuje uchopenie primárneho záujmu autora v médiu fotografie. Tým je už dlhé roky akýsi výsek takpovediac abstraktnej situácie. Vystavené fotografie, vyhotovené na rôznych miestach sveta, tak často rezignujú na figurálny prvok, čím naopak prinášajú otázky mystifikácie, možnosti individuálnej projekcie príbehu či prvky jemnej absurdity,“ približuje koncept výstavy jej kurátor Ladislav Babuščák

INFO

Autor: Miro Minarových

Kurátor výstavy: Ladislav Babuščák

Galerista: Jozef Pavleye

Termín: 25.9. – 30.11. 2014

Otváracie hodiny: Navštíviť nás môžete ktorýkoľvek deň po predošlej dohode