Waves opäť postavil Bratislavu na nohy

Kto by to bol povedal, že aj na takom klubovom festivale počas pravej jesene a nie práve najteplejších nocí sa zíde toľko dobrej hudby, ľudí a nálady? Tretí ročník Waves Bratislava prilákal do trinástich koncertných priestorov viac ako tritisíc ľudí denne a predstavil takmer 130 zaujímavých mien z domácej a európskej hudobnej scény. Inspire Magazine spoločne s Annou Raitl prináša unikátny fotoreport.


Na Slovensku je Waves Bratislava svojím konceptom unikátny festival. Spoločne s paralelne prebiehajúcim podujatím vo Viedni spadajú pod spoločnú značku Waves Central Europe. Ide o tzv. showcase, ktorého cieľom je predstaviť atraktívne a nové hudobné mená. Dramaturgia sa pohybuje na pomedzí indie-rocku, elektroniky a folku s presahmi do jazzu, world music a experimentálnych žánrov, pričom geografické obmedzenia si organizátori pri výbere účinkujúcich nekladú.

Festival je okrem odvahy vyskladať line-up v podstate z neznámych interpretov zaujímavý aj tým, že cieli nielen na tradičných festivalových návštevníkov, ale aj na odbornú hudobnú komunitu promotérov, hudobných manažérov a agentov, vydavateľov a ďalších profesionálov z hudobného sektora. To všetko s cieľom objavovať novú hudbu, pomôcť kapelám v naštartovaní medzinárodnej kariéry a podporiť rozvoj domácej scény.

Námestie SNP a jeho blízke okolie sa minulý víkend preplnilo hemžiacim sa davom túžiacim po kvalitnej, často neznámej hudbe. Plní očakávaní a radosti z objavovania sme sa na Waves vybrali aj my. A písať, že sklamaní sme určite neboli je snáď aj zbytočné. Mnoho mien nás prekvapilo, mnoho sme skutočne objavili a minimálne ten môj playlist je plnší o pekných pár mien.

 

web: http://www.wavescentraleurope.com/category/wavesbratislava/?lang=sk
autor: Veronika Pilátová
foto: Anna Raitl