WINGS FOR LIFE WORLD RUN 2015

„Pobežíme za tých, ktorí sami behať nemôžu“ znie šľachetne, ale čo to vlastne znamená? Znamená to, že v jeden deň sa zídu dobrí ľudia, ktorí budú svorne bežať, aby prispeli k nádeji, že tí, ktorí bežať nemôžu a sú odkázaní na invalidný vozík, sa opäť ocitnú na svojich nohách. V tomto roku sa všetci spoja 3. mája 2015 a pobeží sa aj v Bratislave.


Ide o  charitatívnu aktivitu, ktorá vznikla na podporu šírenia myšlienky a misie nadácie Wings for Life. Pomáha získavať prostriedky na výskum poranení miechy a po druhý raz má Slovensko česť hostiť toto športové podujatie popri Mníchove, Dubline, Melbourne, Moskve, Dubaji či Kapskom meste.

Čím sú tieto preteky výnimočné? Odhorávajú sa v ten istý deň na celom svete, v 33 krajinách planéty sa štartuje na sekundu presne v rovnakom čase. Každý si tak môže vybrať krajinu, kde chce bežať. A potom beží proti všetkým, a má šancu zvíťaziť aj nad účastníkmi v ostatných krajinách. Každá krajina má totiž národného víťaza, ale preteky majú aj celosvetového víťaza Wings for Life World Run 2015.

V týchto pretekoch existuje štartová línia, no neexistuje cieľová línia. Ide o jediný beh, kde cieľ predbieha bežcov – takzvané Catcher Car alebo aj stíhacie auto. Tento automobil štartuje polhodinu po oficiálnom odštartovaní a keď súťažiaceho predbehne, jeho šľachetný boj sa skončil. Takže záleží jedine na individuálnych schopnostiach a odhodlaní každého, koľko kilometrov odbehne.

Beh je v Bratislave v roku 2015 prispôsobený aj pre účasť ľudí na vozíkoch a jedinou podmienkou je, že vozíčkari musia byť na bežnom vozíčku, ktorý používajú denne. Beh sa začína na bratislavskom nábreží Dunaja, métu 5 kilometrov míňa pri Slovenskom národnom divadle v Starom meste, smerom na Petržalku, Čunovo a Gabčíkovo môžu tí najzdatnejší pokoriť hneď niekoľko kilometrovníkov.

Originálny koncept behu, ako aj ušľachtilé poslanie nadácie oslovilo mnohých slovenských športovcov, ktorí do svojich bežných tréningov zaradili beh. Pobeží vodná slalomárka Janka Dukátová spolu s triatlonistom Richardom Vargom, lyžiar Adam Žampa, pretekár Ivan Jakeš, moderátor Sajfa, aj herec Filip Tůma.


Registrácia: http://win.gs/1HGgstA