Za rozpadom Zlokotu stojí Vec!

Spojenie, aké sa často nevidí! Koncert známeho rapera Veca so Škrupom a členmi kapely Zlokot v piatok 27. novembra v KC Dunaj sľubuje skvelý hudobný zážitok a dobrú zábavu.  


“V kuloároch sa o tom moc nehovorí, ale za rozpadom Zlokotu som vlastne ja. Lyrik si stále kapelu privlastňoval, tak som zasial nejaké intrigy a teraz sú už Lasan, Losos a Apfelová iba moji,” hovorí, samozrejme s poriadnou dávkou nadsázky, Vec, ktorý večer predstaví svoje hity so živými nástrojmi. “Dávať budeme songy zo všetkých albumov, dokonca hráme aj Čakám na deň ešte z čias Trosiek, ale väčšina trackov pochádza zo Stereo Farbo Slepo,” prezrádza raper. “Tento typ vystúpení je ako niečo, čo nemáš každý deň, ale nemyslím tým teplotu, skôr Big Mac. A keďže takto nehraváme často, treba si to pred každým koncertom osviežiť, lebo hentie trubky to zakaždým zabudnú. Do toho ja, trubka T, zabúdam texty, takže si to viete predstaviť, zostavička jak vínko,” usmieva sa Vec.

Okrem koncertu čakajú návštevníkov DJ set v podaní členov kapiel Zlokot a Half White Half Blue.

Vec + Škrupo

Legenda, veterán, krstný otec slovenskej hip-hopovej scény. Raper a DJ Vec je jednej z najskúsenejších tvorcov u nás. Jeho začiatky v 90. rokoch sa spájajú so skupinou Trosky, sólovo debutoval albumom Dobré ráno (2005), ktorú nasledovali platne Funkčný veterán (2008), Funkčné remixy (2009) a zatiaľ posledný počin Stereo Farbo Slepo (2012), za ktorú si odniesol cenu za album roka a cenu v žánrovej kategórií Hip Hop/ Rap/ RnB na Radio_Head Awards. Na koncerte nebude chýbať ani MC Škrupo.

Zlokot

Superskupina, ktorá sa znenazdajky objavila na scéne pred štyrmi rokmi a hneď zaujala originálnou tvorbou postavenou na zmesi rapu s rockom, punkom a elektronickou hudbou. V roku 2013 vydala partička zložená z hudobníkov Erik Losos Horák, Mišo Lašán, Stanka Apfelová a Lyrik, debutový album Slowakische Idiot. Kapela sa tiež stala nováčikom roka na Radio_Head Awards 2012. Dnes už síce kapela nefunguje, ale jej členovia sa u nás predstavia v úlohe DJov.

 

Half White Half Blue DJs

Bratislavská indie kapela, ktorej členovia sú aj šikovní DJi. Večer sa u nás predstavia ako DJi, ktorí nás prevedú svojou vycibrenou selekciou od tanečných indie hitov cez nové releases, indiepop, dreampop až po elektro.

27. 11. (piatok)

Štart: 21:00 hod.

Vstup: 7€

Event: www.fb.com/events/1077073868971834

Video: https://www.youtube.com/watch?v=NJFizkq3pvk