Na slovíčko s návrhárkou Zlaticou Hubjertovou

Plesová sezóna je už síce za nami, ale prečo si nezaspomínať na časy, kedy si každá žena venuje viac času pre seba a snaží sa byť tou najžiarivejšou hviezdou parketu? Dobre poznáme tú dilemu – aké šaty vybrať, aké materiály či doplnky sú práve trendy? My sme za vás vyspovedali módnu návrhárku Zlaticu Hujbertovú, ktorá prezradila, v čom ste určite nesklamali a aké boli trendy tejto sezóny.


Plesovú sezónu štandardne odštartoval Ples v opere. Celebritné dámy predviedli svoje róby v plnej kráse. Ktoré materiály boli v kurze tento rok?

Z.H. Klasickým saténom nikdy nič nepokazíte. Ja osobne odporúčam matnejšie odtiene v kombinácii s elastanom, nakoľko sa až tak nekrčí. Samozrejme nemôžu chýbať rôzne druhy čipiek a hodvábov, ktoré dodávajú róbe ten správny punc luxusu.

Ako by mal vyzerať dokonalý dámsky look podľa teba?

Z.H. Jednoznačne to musí byť sukňa siahajúca až po zem a vzadu predĺžená do miernej vlečky. Pri živôtiku je na výber veľa možností. Môže to byť korzet, top, body alebo šaty v celku. Vždy záleží od postavy, aby žena nepôsobila komicky. To je práve práca návrhára, aby jej pomohol navrhnúť šaty tak, že prednosti sa vyzdvihnú  a nedokonalosti zakryjú. K tomu všetkému nesmie chýbať clutch kabelka a lodičky s uzatvorenou špičkou. Netreba zabúdať na vycibrenú prácu kaderníka a vizážistu.

Niekedy bývajú kameňom úrazu práve doplnky. Ako ich správne vybrať? Kabelka, šperky, topánky?

Z.H. Pri doplnkoch sú dve možnosti ako sa vyvarovať faux pas. Buď zvolíte náušnice, kabelku a lodičky v jednej farbe odlišnej od samotnej plesovej róby. Druhá možnosť je, že kabelku si vyberiete z toho istého materiálu ako sú šaty a zvyšné doplnky spolu ladia v jednej farbe.

Čomu by sa mali dámy jednoznačne vyvarovať, aby nepôsobili nevhodne či komicky?

Z.H. V žiadnom prípade by nemali experimentovať s dĺžkou sukne alebo s typom živôtika, ktorý jej očividne nesedí. Tiež pri šperkoch sa treba riadiť heslom, menej je niekedy viac. V neposlednom rade by mali nechať svoje páperové bundy doma a vsadiť na kožušinové štóly či kabátiky do pása. To je investícia, ktorá sa oplatí.

Za sezónu pripravíš niekoľko spoločenských šiat. Aká bola najkurióznejšia požiadavka zákazníčky?

Z.H. Moje zákazníčky sú normálne ženy a zväčša si extrémne výstrelky nemôžu dovoliť. Preto nemajú špecifické požiadavky vymykajúce sa z normálu.

Ak si nie ste isté výberom šiat, nechajte si poradiť od odborníkov. Len tak budete žiariť na parkete a cítiť sa výnimočne. 


Autor: Ivana Maslenová